Ob Tirenskem morju pod vulkanom Vesuvio se je včeraj odvijal zaključek 10-dnevne ženske World Tour dirke Giro Rosa.

Zadnja etapa je bila ena izmed tehnično bolj zahtevnih, trasa devetih krogov v dolžini 11 kilometrov, je bila izpeljana po mestecu Torre Del Greco. Po končanih krogih se je trasa nadaljevala na 4-kilometrski vzpon proti vulkanu Vesuvio. Na vrhu vzpona je za prvo šesterico kolesark prišla Hanna Nilsson, ki je etapo zaključila na 17. mestu. Polona Batagelj je ciljno črto prečkala na 25. mestu in Urša Pintar na 36. mestu. Zadnjo etapo je dobila Guarnier Megan, članica Boels Dolmansa.

127. Eric Jelena +11:16

Generalno je Hanna Nilsson zaključila v petnajsterici in sicer na 14. mestu, Polona Batagelj na 23.mestu, Urša Pintar na 27. in Jelena Erić na 111. mestu.

Letošnji Giro je bil za ekipo BTC City Ljubljana izjemno uspešen, v sedmi etapi je Bujakova prišla do tretjega mesta, ekipno pa so se članice od skupno 24 ekip uvrstile na peto mesto, kar je najboljša uvrstitev ekipe na dirki Giro Rosa do sedaj.