Drugo mesto za Eugenio Bujak na Omloop van Borsele

V soboto je del ekipe BTC City Ljubljana nastopil na dirki prve kategorije Omloop van Borsele. Na 137 kilometrski dirki so nastopile Bujak Eugenia, Mia Radotić, Corinna Lechner in Anna Stricker.

Na letečih ciljih je bila tokrat aktivna Strickerjeva, ki je bila druga v končni razvrstitvi. V zadnjih krogih pred ciljem se je izoblikovala skupina 42 kolesark v kateri so bile tudi članice ekipe BTC City Ljubljana. 11 kilometrov pred ciljem je Bujakova napadla, uspel ji je beg s članico ekipe WM3 Markus Riejanne, s katero sta se podali tudi v ciljni šprint s skoraj minuto prednosti pred ostalimi tekmicami.

Bujakova je z drugim mestom stopila na svoje prve letošnje stopničke, v dvajseterici pa sta zaključili tudi Mia Radotić in Anna Zita Maria Stricker.

Nova dirka v World Tour koledarju: Liege – Bastogne – Liege

V nedeljo je ženska ekipa BTC City Ljubljana štartala dirko, ki je nova v World Tour koledarju: Liege – Bastogne – Liege. Dirka v moškem kolesarstvu velja za kraljico vseh dirk, eno od težjih klasik v dolžini 135 kilometrov in z 2400m višinskih razlik na petih zahtevnih vzponih.

Ženska različica dirke je štartala v mestu Bastogne, prvi daljši vzpon v dolžini 7 kilometrov na Cote de La Vecquee je poskrbel za prvo selekcijo, ki ji je sledil izjemno strm 2-kilometrski vzpon, kjer se je dirka pravzaprav začela. V ospredju je ostala skupina 40 kolesark, v kateri je bila tudi Polona Batagelj.

Na zaključnem vzponu je imela največ moči Anna Van Der Breggen, ki je zmagala vse ardenske klasike. polona Batagelj pa se je uvrstila na 31. mesto..